DLACZEGO WARTO MIEĆ W DOMU ROŚLINY DONICZKOWE

Rośliny doniczkowe, nie tylko dekorują nasze mieszkanie czy dom ale także korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.                                                                                                                                                                                            
  • Rośliny doniczkowe upiększają otoczenie. To najbardziej oczywisty powód, dla którego kupujemy kwiaty doniczkowe. W ostatnim czasie wzrasta popularność na duże kwiaty doniczkowe, wysokie, rozłożyste palmy i okazałe paprocie posadzone w dużych donicach oprócz ozdabiania oranżerii wkroczyły na salony.  Dużą popularnością cieszą się draceny, paprocie, fikusy, monstery.
  •  Mają dobry wpływ na samopoczucie. Zieleń, która nas otacza poprawia nasz nastrój. Czujemy się bardziej zadowoleni a nasze relacje z domownikami stają się silniejsze. Uczą nas empatii, pomagają zwiększyć współczucie. osoby dbające o naturę są bardziej skłonne dbać o innych.
  • Zwiększają wilgotność powietrza.  Im w pomieszczeniu jest cieplej i bardziej sucho, tym rośliny jeszcze bardziej nawilżają powietrze. Pomagają nam zmniejszyć suchość skóry, a nawet zapobiec przeziębieniom. Rośliny potrafią filtrować drobnoustroje, które mogą podrażniać nasze drogi oddechowe.
  • Oczyszczają powietrze. Rośliny nie tylko pochłaniają dwutlenek węgla i oddają tlen ale także oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Do najskuteczniej oczyszczających powietrze roślin należą m.in: figowiec, gerbera, dracena, bluszcz anturium.
  • Podnoszą produktywność. Z wielu badań wynika, że rośliny w pomieszczeniach  nie tylko podnoszą naszą produktywność ale także poprawiają koncentrację oraz pamięć. Wystarczy mała ilość na biurku lub w pokoju, która będzie łapać nasz wzrok a tym samym motywować do dalszej pracy.
Uwaga! Niektóre rośliny mogą być toksyczne dla kotów i psów. Dlatego przed zakupem, warto dowiedzieć się które kwiaty doniczkowe nie stanowią zagrożenia.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzyliśmy naszą ofertę o kwiaty doniczkowe. Zapraszamy 🙂